وبلاگ

عمر کویل ویپ چقدر است

عمر کویل ویپ چقدر است

 

عمر کویل ویپ چقدر است؟ داشتن آگاهی کامل نسبت به این مسئله موجب می ‌شود تا دستگاه ویپ شما طول عمر بالاتری داشته باشد و کمتر نیاز به صرف هزینه زیاد برای تعمیر آن پیدا کنید. همین دلیل کافی است تا افراد به دنبال دانستن مدت زمان ماندگاری کویل و پیدا کردن راه حلی برای افزایش طول عمر کویل ویپ خود باشند. در صورتی که به تازگی قصد تهیه ویپ را دارید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه روکو ویپ در ارتباط باشید، تا با خرید بهترین نوع دستگاه راهنمای استفاده از آن را نیز به شکل دقیق دریافت کنید.

 

طول عمر کویل ویپ چقدر است؟

طول عمر کویل ویپ چقدر است؟

طول عمر کویل ویپ چقدر است؟

 

اگر به تازگی وارد دنیای ویپینگ شده باشید ممکن است سوالات بسیار زیادی برای شما به وجود بیاید و یکی از مهم‌ترین این سوالات طول عمر کویل ویپ چقدر است؟ بهتر است بدانید که طول عمر کویل ویپ هم مانند تمام چیزهای خوب به پایان می ‌رسد. اما در صورت مراقبت بهتر از کویل می توانید مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

از آنجایی که خرید ویپ در سال‌های اخیر مورد توجه و استقبال بیشتر قرار گرفته، نمونه‌های مختلفی از دستگاه ویپ تولید شده است. اما صرف نظر از نوع دستگاه باید کویل آن را به طور منظم تعویض کنید، تا مجبور به تعویض کردن کامل قلم ویپ نشوید.

از آنجایی که تعویض سیم پیچ‌های کویل مسئله بسیار مهمی است، دانستن اینکه یک کویل چقدر دوام دارد برای افراد مبتدی بسیار کمک کننده است. به همین جهت در ادامه به برخی از عواملی که در طول عمر کویل ویپ موثر هستند می ‌پردازیم:

 

طول عمر کویل ویپ چقدر است؟

طول عمر کویل ویپ چقدر است؟

کیفیت سیم پیچ‌ها

سیم پیچ‌های کویل شبیه یکدیگر نیستند، برخی از آنها کیفیت بالاتری داشته و در طول ویپینگ متوجه آن می‌ شوید. چرا که برند تولید کننده آنها با یکدیگر فرق می ‌کند. بهتر است قبل از خرید حتماً از تولید کننده و کیفیت محصولات آنها با تحقیق و بررسی اطمینان به دست آورید.

نوع مایع الکترونیک

نوع مایع الکترونیک که برای بخار استفاده می ‌کنید، تاثیر مستقیم بر روی دوام و ماندگاری کویل دارند. هر چقدر که در هنگام خرید جویس طعم‌های شیرین‌تر و غلیظ تر را انتخاب کنید، کویل را سریعتر از بین می ‌برند، زیرا شیرین کننده اثر تخریبی بر روی سیم پیچ دارد. همچنین مایع الکترونیکی زیر اهم نیز به دلیل ویسکوزیته بالا بیشتر بر روی سیم پیچ باقی مانده و در نتیجه کویل را سریع‌تر خراب می‌کند؛ زیرا پسماند آن انباشته می ‌شود. پس بهتر است در هنگام خرید جویس علاوه بر طعم و میزان نیکوتین، بر روی کیفیت کویل دستگاه هم دقت کنید.

میزان استفاده از دستگاه

بسته به مدت زمانی که از سیگار الکترونیکی استفاده می‌کنید طول عمر کویل هم تغییر پیدا می‌کند. اگر جز افرادی هستید که روزانه در طی ساعات مشخص از دستگاه ویپ استفاده می ‌کنید، سریع‌تر نیاز به تعویض کویل پیدا می کنید؛ اما اگر به ندرت ویپ را روشن می ‌کنید، طول عمر کویل آن افزایش می ‌یابد.

ولتاژ بالا

استفاده از دستگاه ویپ با ولتاژ بالا به عنوان سریع‌ترین راه برای آسیب رساندن به سیم پیچ و کویل است. برای تمام کویل‌ها با هر میزان اهم لازم است که از ولتاژ توصیه شده بر روی بسته‌بندی آن استفاده شود، زیرا گرمای شدید کویل را می ‌سوزاند.

 

به طور کلی با توجه به این عوامل طول عمر یک کویل ویپ مناسب و کاربردی از یک هفته تا ۲۱ روز می باشد. البته بسته به میزان زمان مصرف گاهی اوقات تا یک ماه هم می ‌توانید از کویل استفاده کنید.

 

راه‌های افزایش طول عمر کویل ویپ 

راه‌های افزایش طول عمر کویل ویپ

راه‌های افزایش طول عمر کویل ویپ

 

برای داشتن ویپینگ لذت بخش دانستن این موضوع که عمر کویل ویپ چقدر است؟ اهمیت پیدا می ‌کند. زیرا کویل ویپ به یکباره از کار نمی ‌افتد بلکه در ابتدا شروع به ایجاد طعم بد در بخار ویپینگ می‌ کند و تجربه بدی از ویپینگ را به وجود می ‌آورد. بنابراین آشنایی کامل با طول عمر دستگاه و همچنین راه‌های افزایش طول عمر کویل ویپ، ضروری است؛ تا در نهایت بتوانید از سوختن زودرس کویل جلوگیری کنید.

فرقی نمی ‌کند که از سالت نیکوتین استفاده می ‌کنید یا با تهیه جویس قصد ویپینگ تفریحی دارید. در هر صورت لازم است تا برخی از نکات را برای افزایش طول عمر کویل ویپ بدانید که در ادامه به چند مورد آن می ‌پردازیم:

تنظیمات وات و توان دستگاه

هر چقدر که توان دستگاه بالاتر باشد، سیم پیچ آن زودتر خراب می ‌شود، پس توان دستگاه را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.

جلوگیری از سوختگی خشک

حتماً مخزن و غلاف را با مایع الکترونیکی پر کنید و هرگز اجازه ندهید که به صورت خشک بسوزد.

 آموزش تکنیک صحیح استنشاق

نحوه استنشاق سیگار سنتی با سیگار الکترونیکی کاملاً متفاوت است، با دریافت آموزش استنشاق به راحتی می ‌توانید با خرید پاد حرفه ‌ای سیگار را هم کنار بگذارید. معمولا استنشاق بیش از حد سخت یا ناکافی می ‌تواند بر روی کویل اثرات مخرب بگذارد؛ همچنین از ایجاد بخار زنجیری خودداری کنید.

نگهداری و مراقبت صحیح

تمیز کردن مرتب کویل و پر کردن مخزن دو نکته بسیار مهم در افزایش طول عمر کویل است؛ پس سعی کنید همیشه سطح مایع الکترونیک را بالا نگه دارید، در صورتی که از همان ابتدای خرید نحوه استفاده از ویپ را یاد بگیرید، تمامی این نکات به شما آموزش داده می‌شود، فقط کافی است یک مجموعه معتبر مانند روکو ویپ را در نظر بگیرید.

انتخاب کویل با کیفیت

انتخاب برندهای معتبر در زمینه خرید کویل ضروری است اما در میان محصولات با کیفیت هم بهتر است از کویل‌های مش استفاده کنید. چرا که سیم پیچ‌های آن به شکل توری بوده و یکنواخت گرم می‌ شود.

 

 

تفاوت کویل های ویپ در چیست؟

تفاوت کویل های ویپ در چیست؟

تفاوت کویل های ویپ در چیست؟

 

در سال‌های اخیر که استفاده کردن از دستگاه ویپ به عنوان یکی از راهکارهای ترک سیگار شناخته می ‌شود، آشنایی با تمامی قطعات این دستگاه ضروری است تا بتوانید مناسب‌ترین نوع دستگاه‌ها را با توجه به نیاز خود تهیه کرده و شیوه مراقبت از آنها را بدانید.

کویل از مهم‌ترین اجزای ویپینگ و به عنوان قلب آن محسوب می‌شود که در صورت نبودن دستگاه ویپینگ بدون استفاده است. از آنجایی که انواع مختلف کویل در بازار وجود دارد، لازم است که بدانید تفاوت کویل ‌های ویپ در چیست؟ تا مناسب‌ترین آن را تهیه کنید.

مقاومت کویل را با استفاده از واحد اندازه‌گیری اهم مشخص می‌ کنند، مقاومت کویل تعیین می ‌کند که چقدر گرما برای تبخیر جویس لازم است. معمولاً کویل با مقاومت پایین گرمای بیشتری تولید کرده و بخار بیشتری هم ایجاد می‌ کند. کویل با مقاومت بالاتر گرمای کمتر تولید کرده و بخار کمتری هم به وجود می ‌آورد. به عنوان مثال:

 • کویل ۸ اهم از مقاومت بالایی برخوردار بوده و برای افرادی که بیشتر به طعم ویپینگ اهمیت می‌دهند کاربرد دارد.
 • کویل ۶ اهم دارای مقاومت متوسط بوده و برای افرادی که به دنبال تعادل بین حجم بخار و طعم هستند مناسب است.
 • کویل 3 اهماز مقاومت پایینی برخوردار بوده و حجم بخار بسیار زیادی را تولید می ‌کند و برای افراد معتاد به قلیان بهتر است.

اما به طور کلی بهتر است بدانید در هنگام خرید ویپ کویل‌های آن از برخی لحاظ با یکدیگر تفاوت دارند:

 • نوع سیم پیچ کویل از لحاظ جنس
 • مقاومت دستگاه
 • مقاومت کویل ویپ بر اساس واحد اندازه‌گیری اهم
 • ساختار طراحی کویل به صورت دو سیم و تک سیم
 • کاربرد کویل‌ها برای استفاده از سالت نیکوتین یا جویس معمولی

 

 

بهترین زمان تعویض کویل ویپ

بهترین زمان تعویض کویل ویپ

بهترین زمان تعویض کویل ویپ

 

تا اینجا دریافتید که عمر کویل ویپ چقدر است؟ اما لازم است که برای داشتن ویپینگ جذاب بهترین زمان تعویض کویل ویپ را نیز تشخیص بدهید. در ادامه به چند نکته مهم که با مشاهده آنها لازم به تعویض کویل ویپ است می‌ پردازیم:

 • احساس طعم سوختگی در دهان به عنوان واضح‌ترین سیگنال برای تعویض سیم پیچ
 • احساس مزه کسل کننده و غیرمعمول با طعم بد در هنگام ویپینگ
 • شنیدن صدای تق تق کردن دستگاه
 • نشتی کردن دستگاه ویپ
 • ساخت ابرهای ضعیف و ناسازگار

 

عمر کویل ویپ چقدر استt

عمر کویل ویپ چقدر استt

نتیجه‌گیری

طول عمر کویل ویپ چقدر است؟ یافتن پاسخ صحیح برای این سوال به دلیل اهمیت بالای کویل ضرورت دارد، تا ضمن مراقبت بهتر از دستگاه بتوانید ویپینگ لذت بخشی را داشته باشید. تا اینجا دریافتیم که عوامل زیادی مانند نوع مایع الکترونیک، حجم ویپ، مقاومت دستگاه و بسیاری از موارد دیگر می ‌توانند بر طول عمر آن تأثیر بگذارند. در صورتی که مراقبت و نگهداری از دستگاه را به طور مرتب انجام بدهید، می ‌توانید از دستگاه خود در مدت زمان بیشتری استفاده کنید. برای خرید دستگاه ویپ و دریافت مشاوره‌های حرفه‌ای به جهت گرفتن بهترین عملکرد از دستگاه، کافیست با کارشناسان مجموعه روکو ویپ در ارتباط باشید.

 

عمر کویل ویپ چقدر استt

عمر کویل ویپ چقدر استt

 

سوالات متداول

کویل دستگاه ویپ باید در چه بازه زمانی تعویض شود؟

با فرض بر استفاده از کویل مرغوب و با کیفیت، ویپینگ استاندارد و رعایت تمام نکات، لازم است که بین ۷ تا ۲۱ روز کویل دستگاه تعویض شود.

واضح‌ترین دلیل از کار افتادن کویل ویپ چیست؟

ایجاد طعم کثیف یا سوخته به عنوان واضح‌ترین دلیل از بین رفتن کویل است.

مهمترین نشانه‌های تعویض کویل ویپ چیست؟

وجود طعم سوختگی کاهش حجم بخار و ایجاد طعم غیر طبیعی

آیا می ‌توان عمر کویل ویپ را طولانی کرد؟

در صورت رعایت برخی از نکات مانند استفاده از جویس مرغوب، تمیز کردن مرتب دستگاه و موارد دیگر می‌توان طول عمر کویل را افزایش داد.

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *