وبلاگ

از کجا بفهمیم کویل ویپ سوخته | ۷ نشانه ی سوختن کویل ویپ

تشخیص سوختگی کویل ویپ

از کجا بفهمیم کویل ویپ سوخته است؟ تمام ویپرهای حرفه‌ای می‌دانند که سوختن کویل ویپ یعنی از کار افتادن دستگاه و ایجاد طعم و بوی نامطبوع در ویپینگ می باشد. به همین سبب، آشنایی با نشانه‌های سوختن کویل ویپ برای تمام ویپرها ضروری است تا تجربه سوزش در گلو را به دست نیاورند. در صورتی که دستگاه‌های ویپ خود را از یک مجموعه معتبر و تخصصی مانند روکوویپ تهیه کنید، قطعاً اطلاعات کامل در مورد نحوه عملکرد این دستگاه‌ها را به دست می‌آورید. اما برای داشتن اطلاعات بیشتر، در ادامه به ۷ نشانه سوختن کویل ویپ می‌پردازیم.

سوختن کویل ویپ

از کجا بفهمیم کویل ویپ سوخته است؟

ویپینگ راهی محبوب برای مصرف نیکوتین با طعم‌های مختلف است. در واقع، ویپینگ دنیای پر رمز و راز طعم‌ها و بخارهای معطر است. در این دنیای جذاب، دود تلخ سوختن کویل می‌تواند تجربه ناخوشایندی را به وجود بیاورد.

قطعاً این سوال که از کجا بفهمیم کویل ویپ سوخته است؟ برای تمام ویپرها به وجود می‌آید. زیرا سوختن کویل ویپ به معنای پایان طعم‌های دلنشین و شروع طعم گزنده و تلخ است.

اگر در هنگام خرید دستگاه ویپ از افراد متخصص و کاربلد مانند کارشناسان روکوویپ مشاوره دریافت کنید، قطعاً اطلاعات کافی در مورد اینکه چه زمانی باید کویل ویپ را تعویض کنید یا نشانه‌های سوختن کویل ویپ را به دست می‌آورید. آگاه بودن از این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا به موقع کویل را تعویض کرده و از طعم‌های دلنشین ویپینگ لذت ببرید.

در ادامه به بررسی ۷ نشانه سوختن کویل ویپ می‌پردازیم:

۱. طعم سوختگی پنبه

یکی از بارزترین نشانه‌های سوختن کویل، طعم سوختگی پنبه به صورت مکرر است. این طعم به دلیل فرسودگی و از بین رفتن پنبه داخلی کویل ایجاد می‌شود. پنبه فرسوده دیگر قادر به جذب جویس کافی نیست و ضمن ایجاد طعم ناخوشایند سوختگی، موجب ریزش جویس هم می‌شود.

۲. طعم شبیه به آهن زنگ زده

اگر در هنگام ویپینگ طعمی شبیه به آهن زنگ زده را احساس می‌کنید، احتمالاً المنت دستگاه شما اکسید شده است. اکسید شدن المنت به دلیل تماس با اکسیژن و جویس اتفاق افتاده و طعم نامطبوعی را به وجود می‌آورد.

۳. طعم‌های بسیار ترش و سوختن گلو

زمانی که طعم‌های بسیار ترش به همراه سوختن گلو را احساس کردید، قطعاً کویل با توانی بیشتر از محدوده استاندارد استفاده شده است یا مدت زمان زیادی المنت فعال بوده و حرارتی بیشتر از حد توانش به آن وارد شده است. گرمای بیش از حد المنت، طعم جویس را تغییر داده و حس ناخوشایندی در گلو ایجاد می‌کند.

۴. خطای اتومایزر

یکی دیگر از نشانه‌های قطعی سوختن کویل ویپ، خطای اتومایزر است. این خطا در دستگاه‌های ویپ به صورت “چک اتومایزر” و در دستگاه‌های پاد با هشداری مانند چراغ چشمک زن مشخص می‌شود. اگر این خطا را بر روی دستگاه مشاهده کردید، ابتدا اتصالات کل را بررسی کنید. اگر اتصالات سالم بود، قطعاً المنت ویپ به صورت کامل سوخته است و باید کویل را تعویض کنید.

کویل سوخته

۵. ریزش جویس به صورت خیلی شدید

هر زمان که ریزش جویس به صورت خیلی شدید را در دستگاه ویپ دیجیتال یا هر نمونه دیگر مشاهده کردید، نشانه ای از تنش کویل ویپ است. زیرا در بعضی موارد که پنبه کویل به خاطر خالی بودن مخزن کمی سوخته باشد، جویس داخل مخزن از همان نقاط شروع به ریزش می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از آسیب بیشتر به دستگاه، سریعاً با کارشناسان مجموعه روکوویپ ارتباط گرفته و یک کویل اصل و اورجینال را تهیه و تعویض کنید.

۶. سیاه شدن جویس داخل کارتریج

زمانی که جویس داخل کارتریج تغییر رنگ داده و سیاه می‌شود، می‌تواند هشداری برای نزدیک شدن زمان تعویض کویل باشد. البته ممکن است به دلیل کیفیت پایین جویس هم این اتفاق رخ دهد.

۷. از کار افتادن دستگاه ویپ زمان پافگیری

اگر در حین پاف‌گیری، دستگاه ویپ شما از کار افتاد و دیگر پاف نداد، احتمال سوختن کویل وجود دارد. البته این مشکل می‌تواند به دلیل اتمام شارژ باتری، عدم اتصال کامل کویل یا نقص فنی دستگاه نیز باشد. اما در اکثر موارد، ناشی از سوختن کویل است.

 به غیر از این 7 نشانه ی سوختن کویل ویپ که بسیار بارز بوده، موارد دیگری هم وجود دارند که می‌توانند به شما در تشخیص سوختن کویل ویپ کمک کنند مانند:

کاهش حجم بخار در هنگام ویپینگ

 تغییر رنگ کویل دستگاه

 ایجاد بوی سوختگی در محیط

 ایجاد سرفه و عطسه در هنگام ویپینگ

مهم‌ترین دلایل سوختن کویل ویپ

قطعاً ناخوشایندترین تجربه‌ای که برای ویپرها به وجود می‌آید، سوختن کویل ویپ است. زیرا در کنار طعم و دود نامطبوع، تجربه سوختن گلو را هم به وجود می‌آورد. اگر به تمام قطعات سیگار الکترونیکی و دستگاه‌های ویپ آشنایی داشته باشید، قطعاً در افزایش عمر کویل ویپ و لذت بردن بیشتر از ویپینگ نقش موثری خواهید داشت.

در این بخش به بررسی برخی از مهم‌ترین دلایل سوختن کویل ویپ می‌پردازیم:

۱. تانک خالی

خالی شدن تانک جویس یکی از رایج‌ترین دلایل سوختن کویل است. زمانی که تانک خالی می‌شود، پنبه کتون داخل کویل خشک شده و با فشردن دکمه فایر، المنت کل به طور مستقیم با پنبه خشک تماس پیدا می‌کند. این امر باعث داغ شدن بیش از حد پنبه و در نهایت سوختن آن می‌شود.

۲. تنظیمات برق نامناسب

هر کویل ویپ محدوده توان قابل تحملی دارد که توسط سازنده مشخص شده است. اگر تنظیمات دستگاه شما بالاتر از این محدوده باشد، المنت کویل بیش از حد داغ شده و به مرور زمان می‌سوزد. بهتر است در هنگام تهیه دستگاه، حتماً در مورد تنظیمات آن از کارشناسان فروش مجموعه روکوویپ اطلاعات لازم را دریافت کنید.

۳. جذب نامناسب جویس

یک عامل دیگر که می‌تواند باعث سوختن نقطه‌ای یا کامل کویل شود، جذب نامناسب جویس توسط پنبه کوتون است. این عامل به دلیل درست قرار نگرفتن پنبه، نوع کویل، نوع پنبه و نوع جویس اتفاق می‌افتد.

۴. عمر مفید کویل

هر کویل ویپ عمر مفید محدودی دارد که به عوامل مختلفی مانند نحوه استفاده، نوع جویس و تعداد پاف بستگی پیدا می‌کند. به طور متوسط، یک کویل ویپ می‌تواند بین ۱ تا ۴ هفته عمر مفید داشته باشد.

با درک و توجه به این عوامل می‌توانید از سوختن زودهنگام کویل ویپ خود جلوگیری کرده و از ویپینگ لذت بیشتری ببرید. پس حتماً یک مجموعه تخصصی مانند روکوویپ را برای خرید لوازم جانبی ویپ در نظر بگیرید تا تمام اطلاعات لازم برای نگهداری بهتر از این دستگاه‌ها را به شما ارائه دهند.

راهکارهای افزایش عمر کویل ویپ

راهکارهای افزایش عمر کویل ویپ

کویل ویپ یک بخش بسیار مهم و قدرتمند در دستگاه ویپ دیجیتال است که باعث به وجود آمدن طعم‌های دلنشین ویپ می‌شود. اما عمر این قطعه بسیار مهم همیشگی نبوده و دیر یا زود نیاز به تعویض پیدا می‌کند.

بهتر است برای خرید لوازم جانبی ویپ با کارشناسان روکوویپ در ارتباط باشید تا مناسب با نوع دستگاه ویپ خود بهترین کویل را تهیه کنید.

راهکارهایی برای افزایش عمر کویل ویپ وجود دارد که می‌توانید به بهترین نحو از آن استفاده کنید. در ادامه به بررسی برخی از این راهکارها می‌پردازیم:

۱. استفاده از جویس با کیفیت

جویس نقش بسیار مهمی در طول عمر کویل ویپ دارد. پس باید از جویس‌های معتبر و با کیفیت بالا استفاده کنید و VG و PG جویس را متناسب با نوع کویل در نظر بگیرید.

۲. تنظیم توان خروجی

توان خروجی دستگاه در واقع راز تعادل قدرت آن است. توان خروجی را متناسب با نوع کویل و جویس تنظیم کنید و از بالا بردن آن پرهیز نمایید. ممکن است تنظیمات پیش فرض دستگاه برای استفاده شما مناسب نباشد. پس حتماً از کارشناسان رکوویپ در هنگام خرید دستگاه اطلاعات لازم را دریافت کنید.

نشانه سوختن کویل ویپ

۳. تمیز کردن کویل به طور مرتب

تمیز کردن کویل به طور مرتب عمر آن را افزایش می‌دهد. باید کویل را با آب گرم و صابون شستشو دهید. به هیچ عنوان از الکل و سوزن برای تمیز کردن کویل استفاده نکنید.

۴. پرایم کردن پنبه کویل

پرایمینگ یا آغشته سازی پنبه نسوز، یک اقدام حیاتی برای جلوگیری از سوختن کویل ویپ و تضمین تجربه ویپینگ دلچسب است. این فرایند ساده، تضمین تجربه ویپینگ دلچسب است. برای انجام پرایمینگ لازم است:

  • چند قطره جویس را به طور مستقیم روی پنبه نسوز داخل کویل بچکانید.
  • صبر کنید تا جویس به طور کامل جذب پنبه شود.
  • دستگاه ویپ را روشن کنید.
  • بدون فشار دادن دکمه فایر، چند بار دمی بکشید. این کار باعث می‌شود تا هوا به پنبه نسوز رسیده و جویس به طور یکنواخت پخش گردد.

۵. ویپینگ صحیح

از ویپ به طور صحیح استفاده کنید و از کشیدن عمیق و طولانی بخار خودداری نمایید. همچنین بین هر بار استفاده به کویل چند دقیقه استراحت دهید تا خنک شود.

به غیر از این موارد مهم، عوامل دیگری مانند برند کویل، نوع ویپ و نحوه نگهداری کویل نیز می‌توانند بر طول عمر آن تاثیر بگذارند. پس با دانستن تمام این موارد، قطعاً می‌توانید پاسخ مناسبی به این سوال که “از کجا بفهمیم کویل ویپ سوخته است؟” بدهید.

کویل ویپ

نتیجه‌گیری

سوختن کویل ویپ تجربه ناخوشایندی است که طعم و دود نامطلوبی به همراه دارد. اگر این سوال برای شما هم وجود دارد، باید بگوییم خوشبختانه درک علائم سوختن کویل ویپ ساده بوده و به راحتی قابل شناسایی است. برای اینکه جلوی سوختن کویل را زودتر از موعد مقرر بگیرید، باید دلایل سوختن را به طور کامل بشناسید و با راهکارهای آسان از طعم و دود مطلوب ویپ خود لذت ببرید و از سوختن زودهنگام کویل جلوگیری نمایید.

اما در صورت مشاهده هر کدام از علائم سوختن کویل که در این مطلب ذکر شد، باید اقدام به تعویض کویل کرده و از استفاده آن خودداری کنید، زیرا به سلامتی شما آسیب می‌رساند. اگر مجموعه روکوویپ را برای خرید دستگاه‌های ویپینگ خود در نظر بگیرید، قطعاً کارشناسان آن نحوه استفاده از دستگاه و مراقبت از آن را به شما توضیح خواهند داد.

سوالات متداول

عمر کویل ویپ چقدر است؟

عمر کویل ویپ به عوامل مختلفی مانند نوع کویل، جنس جویس، میزان استفاده و توان خروجی دستگاه بستگی دارد. به طور متوسط، عمر کویل ویپ بین ۱ تا ۴ هفته است.

چگونه کویل ویپ را تعویض کنیم؟

تعویض کویل ویپ کار آسانی است. برای این کار، می‌توانید از آموزش‌های موجود در اینترنت یا از دفترچه راهنمای دستگاه خود استفاده کنید.

چه زمانی باید کویل ویپ را تعویض کنیم؟

هنگامی که کویل ویپ شما می‌سوزد یا طول عمر آن به پایان رسیده باید آن را تعویض کنید.

چه نوع کویلی برای ویپ من مناسب است؟

نوع کویل مناسب برای ویپ شما به نوع دستگاه و نوع جویسی که استفاده می‌کنید بستگی دارد، بهتر است از کویل‌هایِ با کیفیت و معتبر استفاده کنید.

از کجا می‌توان کویل ویپ اصل و اورجینال را تهیه کرد؟

مراجعه به فروشگاه‌های حضوری و آنلاین و به خصوص انتخاب فروشگاه روکوویپ برای خرید بهترین راه حل است.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *