وبلاگ

آیا می‌توان دستگاه‌های ویپینگ را به هواپیما برد؟

قوانین حمل ویپ در هواپیما

آیا می‌توان دستگاه‌های ویپینگ را به هواپیما برد؟ دستگاه‌های الکترونیکی ویپینگ دقیقاً مانند سیگار هستند و حتی گاهی اوقات خطرناک‌تر نیز هستند. به همین جهت، به هیچ عنوان اجازه استفاده از آنها در داخل هواپیما را ندارید. با این حال، باید نحوه بسته‌بندی دقیق آنها در هنگام سفر را بدانید تا بتوانید در سفرهای طولانی نیز از این دستگاه‌ها استفاده کنید. در صورتی که یک دستگاه استاندارد و اصل را از مجموعه رکوویب تهیه نمایید، قطعاً تمام اطلاعات لازم در مورد نحوه استفاده از این دستگاه و جابجایی آن را به شما ارائه می‌دهند.

آیا می‌توان دستگاه‌های ویپینگ را به هواپیما برد؟

برای افرادی که از نیکوتین استفاده می‌کنند، یکی از دغدغه‌های اصلی این است که در مکان‌های مختلف چگونه آن را جابجا کرده و استفاده کنند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که با استفاده از ویپ توانستید سیگار را ترک کنید، قطعاً می‌توانید برای چند ساعت طولانی نیز بدون نیکوتین سپری کنید. زیرا پروازهای هواپیما اغلب مدت زمان زیادی طول می‌کشند و فرد احساس نیاز به نیکوتین دارد.

قطعاً این سوال برای افرادی که به نیکوتین وابسته هستند، پیش می‌آید که آیا می‌توان دستگاه‌های ویپینگ را به هواپیما برد؟ در یک پاسخ کوتاه به این سوال باید بگوییم بله، می‌توان دستگاه‌های ویپینگ را به هواپیما برد. اما باید برخی از شرایط و قوانین رعایت شود تا هیچ مشکلی ایجاد نگردد.

به هیچ عنوان در هیچ کدام از بخش‌های هواپیما اجازه استفاده از ویپ وجود ندارد. چرا که این دستگاه‌ها دارای باتری لیتیومی بوده و بسیار خطرناک است. هر کشوری ممکن است قوانین و مقررات خاصی برای ورود ویپینگ به داخل هواپیما وضع کند. پس بهتر است قبل از سفر از قوانین موجود در کشور مقصد مطلع شوید تا بدون مشکل بتوانید ویپ دیجیتال مورد نیاز خود را جابجا کنید.

قوانین حمل دستگاه ویپ

قوانین حمل ویپ در هواپیما

اگر جزء افرادی هستید که با خرید پاد سیستم توانستید سیگار را کنار بگذارید، اما همچنان به نیکوتین وابستگی دارید، در سفرهای هوایی ممکن است برای شما مخاطراتی به وجود بیاید. زیرا قوانین حمل دستگاه ویپ بسته به شرکت‌های هواپیمایی و کشورهای مختلف متفاوت است. پس بهتر است قبل از سفر اطلاعات خود را در این مورد کامل کنید.

درست است که قوانین حمل ویپ در هواپیما بسته به شرکت‌های هواپیمایی متفاوت است، اما برخی از قوانین به شکل مشترک اجرا می‌شود، مانند:

  • ممکن است در هنگام خرید ویپ، دستگاه شما از باتری داخلی برخوردار باشد یا باتری آن تعویض شود. پس فرقی نمی‌کند که با کدام باتری آن را تهیه کرده‌اید، باید در هنگام قرار گرفتن در چمدان خاموش شود و در صورت امکان باتری آن جدا گردد و در چمدان دستی شما قرار بگیرد.
  • باتری‌هایی که برای یدک به همراه خود می‌برید باید در چمدان دستی به شکل صحیح بسته‌بندی شده باشند. از تماس باتری‌ها با اشیا فلزی دیگر جلوگیری کنید. و فقط در صورتی می‌توانید یک دستگاه بخارپز را در چمدان تحویل شده خود حمل کنید که باتری آن خارج شده باشد.
  • بهتر است ویپ‌های یکبار مصرفی که قرار است به داخل هواپیما بیاورید، در کیسه‌های زیپی شفاف بسته‌بندی شوند تا کاملاً مشخص بوده و از سردرگمی نیروهای فرودگاه هم جلوگیری شود.
  • در صورتی که باتری‌های دستگاه ویپ ظرفیتی کمتر از ۱۰۰ وات ساعت داشته باشند، حمل و جابجایی آنها در پرواز با هواپیما امکان‌پذیر است. اما برای باتری‌هایی با ظرفیت بالاتر باید از قوانین شرکت‌های هواپیمایی مطلع شوید.

شاید تصور کنید که قوانین مربوط به حمل ویپ در هواپیما بسیار سخت و پیچیده است. اما آتش‌سوزی در هواپیما بسیار خطرناک بوده و جان خود و دیگران را به خطر خواهید انداخت. پس با رعایت تمام شرایط ویپ در هواپیما تا حد زیادی به داشتن پرواز ایمن‌تر کمک می‌کنید. زیرا کارکنان هواپیما در داخل پرواز می‌توانند با رویدادهای غیرمنتظره بهتر برخورد کنند.

ویپ در هواپیما

آیا می‌توان جویس را به هواپیما برد؟

قطعاً افرادی که از پاد سیستم یا ویپ استفاده می‌کنند، برای استعمال آن نیاز به مایع الکترونیکی یا جویس دارند. اگر قرار است سفر طولانی بروید، حتماً نگرانی شما برای حمل جویس با هواپیما به وجود می‌آید.

مهمترین قانونی که باید برای ویپ در هواپیما رعایت کرد، قرار دادن آن در کیسه زیپ‌دار شفاف است. برای حمل جویس نیز همین مورد را باید رعایت کنید و آن را در کیسه زیپ‌دار گذاشته و در داخل چمدان یا کیف دستی خود قرار بدهید.

تمام محدودیت‌هایی که در خطوط هوایی برای مایعات وجود دارد، در مورد مخزن یا غلاف ویپ که حاوی مایع الکترونیکی است نیز صدق می‌کند. در واقع باید بطری سالت نیکوتین یا جویس در حدود یک اونس یا ۳۰ میلی‌لیتر و حتی کوچکتر باشد.

زمانی که قرار است از بازرسی فرودگاه عبور کنید، بهتر است کیسه زیپی که از قبل آماده کرده‌اید را از کیف دستی خارج کرده و برای بازرسی جداگانه تحویل بدهید تا هیچ مشکلی برای سفر شما ایجاد نگردد.

مهم این است که قرار دادن جویس در داخل کیف دستی قوانین پیچیده‌تری دارد. در صورتی که مایع الکترونیکی را در بسته‌بندی‌های مناسب گذاشته و در داخل چمدان تحویل بار بدهید، مشکلات کمتری برای حجم آن پیدا می‌کنید.

دلیل وجود قوانین سختگیرانه برای ورود ویپ به هواپیما

دلیل وجود قوانین سختگیرانه برای ورود ویپ به هواپیما

اگر شما از علاقمندان به ویپینگ هستید یا جز افراد سیگاری هستید که به تازگی ویپینگ را جایگزین کرده‌اید و قصد سفر دارید، قطعاً با این سوال که می‌توان دستگاه‌های ویپینگ را به هواپیما برد؟ مواجه خواهید شد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم قوانین سختگیرانه‌ای برای ورود دستگاه ویپ به داخل هواپیما وجود دارد. زیرا در صورت استفاده نادرست از لوازم جانبی ویپ ممکن است مشکلاتی برای مسافران و هواپیما به وجود بیاید.

مهم‌ترین دلیل سختگیرانه بودن بردن ویپ در هواپیما وجود باتری‌های لیتیوم یونی است. زیرا باتری‌های لیتیوم یونی در صورت شارژ بیش از حد، گرم شدن بیش از حد یا آسیب دیدن می‌توانند آتش بگیرند یا منفجر شوند. این خطر در ارتفاع به دلیل کاهش فشار هوا افزایش پیدا می‌کند. زیرا باتری‌ها سریع‌تر گرم می‌شوند.

پس مهمترین دلایل وجود قوانین حمل ویپ در هواپیما به شکل سختگیرانه عبارتند از:

خطر آتش‌سوزی

دستگاه‌های ویپ که از باتری‌های لیتیومی برخوردار هستند، در صورت استفاده نادرست یا حتی آسیب دیدن ممکن است دچار آتش‌سوزی شوند.

خطر انفجار

در ارتفاع به دلیل کم شدن فشار هوا، خطر انفجار باتری‌های لیتیوم یونی افزایش پیدا می‌کند.

خطر آسیب به تجهیزات هواپیما

آتش‌سوزی یا انفجار در داخل هواپیما می‌تواند تجهیزات هواپیما را آسیب بزند و خطر زیادی برای امنیت پرواز به وجود بیاورد. همین دلیل است که قرار دادن دستگاه ویپ در داخل چمدان ممنوع است.

نتیجه‌گیری

آیا می‌توان دستگاه‌های ویپینگ را به هواپیما برد؟ یافتن پاسخ این سوال برای افرادی که وابستگی زیاد به نیکوتین دارند اهمیت پیدا می‌کند. به طور معمول می‌توان با رعایت برخی از قوانین حمل دستگاه ویپ، آن را به داخل هواپیما برد. اما باید قبل از پرواز باتری آن را جدا کرده و دستگاه ویپ را خاموش کنید. همچنین قرار دادن دستگاه ویپ در چمدان دستی برای حمل قانونی آن ضروری است. در صورتی که از یک مجموعه معتبر و تخصصی مانند روکوویپ دستگاه ویپ اورجینال را خریداری کنید، نگرانی شما برای خطر آتش‌سوزی و انفجار کاهش پیدا می‌کند. اما در هر صورت رعایت برخی از قوانین و نکات از بروز هرگونه مشکل در طول پرواز جلوگیری می‌کند.

سوالات متداول

آیا می‌توان در هواپیما از ویپ کام گرفت؟

به هیچ عنوان در داخل هواپیما استفاده از دستگاه پاد سیستم یا هرگونه ویپ دیگر مجاز نیست. پس به هیچ وجه با این توجیه که آتش یا بویی ندارد، اقدام به ویپینگ در داخل هواپیما نکنید. زیرا تبعات قانونی آن بسیار سخت است.

آیا در محیط فرودگاه می‌توان از ویپ استفاده کرد؟

فرودگاه جز مکان‌های عمومی است که سیگار کشیدن در آن ممنوع است. و از آنجایی که ویپینگ جز دخانیات محسوب می‌شود، قطعاً استفاده از آن در فضای عمومی فرودگاه ممنوع است. پس باید به دنبال فضاهایی باشید که برای افراد سیگاری در نظر گرفته‌اند.

چرا قرار دادن دستگاه‌های ویپ در داخل کیف دستی بهتر است؟

دستگاه‌های ویپ دارای باتری لیتیومی هستند و خطر آتش‌سوزی در فشار هوای کم وجود دارد. به همین جهت بهتر است در داخل کیف دستی داخل هواپیما ببرید تا از بروز حوادث خطرناک جلوگیری کنید.

چرا افراد وابسته به ویپینگ ترجیح می‌دهند تا ایجوس‌های جایگزین را با خود حمل و نقل کنند؟

معمولاً قوانین ویپینگ در کشورهای مختلف متفاوت است. و این پیچیدگی افراد وابسته به ویپینگ را مجاب می‌کند تا تعداد زیادی کویل‌های جایگزین با خود حمل و نقل کنند.

نیکوتین مورد نیاز در طی پروازهای طولانی را چگونه می‌توان تامین کرد؟

با استفاده از ابزارهای کمکی مانند قرص یا آدامس‌های نیکوتین‌دار تا حد زیادی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *