وبلاگ

سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ

دلایل سرفه کردن در هنگام ویپینگ

سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ دلایل مختلفی دارد که ممکن است به دلیل خرابی دستگاه یا تنظیم نبودن آن به وجود بیاید. همچنین گاهی اوقات به دلیل بی‌کیفیت بودن مایع الکترونیکی یا استفاده از سطوح بالای نیکوتین و در بسیاری از موارد دم نادرست سبب بروز سرفه می‌شود. در صورتی که قرار است برای اولین بار دستگاه‌های ویپینگ را تهیه کنید، بهتر است از یک مجموعه معتبر مانند روکوویپ این کار را انجام دهید تا در مورد نحوه استفاده از آن مشاوره دریافت نمایید. همچنین تمام محصولات مورد تهیه از این مجموعه از نوع اورجینال و از برندهای مطرح و شناخته شده می‌باشند پس بدون نگرانی از پایین بودن کیفیت می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

علت سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ

در سال‌های اخیر ویپینگ جایگاه بسیار مهمی در بین افرادی که به سیگار اعتیاد داشتند پیدا کرده است، تا جایی که بسیاری از افراد برای ترک سیگار از انواع دستگاه‌های ویپ استفاده می‌کنند. از آنجایی که این دستگاه‌ها به تازگی به بازار ارائه شده همه افراد نحوه کار با آنها را نمی‌دانند و ممکن است پس از ویپینگ دچار سرفه غیر طبیعی شوند.

سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ

توجه به شیوع استفاده از دستگاه ویپ و ابتلا افراد بیشتری به سرفه و گلودرد موجب شده تا تحقیقات بیشتری در مورد دلایل سرفه کردن در هنگام ویپ انجام شود. این تحقیقات نتایج جالبی داشته که در صورت آشنایی با آنها تا حد زیادی می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید. در ادامه به بررسی مهم‌ترین علت‌های سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ می‌پردازیم:

پروپیلن گلیکول (PG)

پروپیلن گلیکول (PG) یکی از دو ماده اصلی در مایع الکترونیکی است. ماده دیگر گلیسیرین گیاهی (VG) است. PG طعم را به مایع الکترونیکی می‌دهد و باعث ایجاد احساسی شبیه به سیگار کشیدن می‌شود. اما برخی از افراد ممکن است PG را کمی خشن بدانند. این می‌تواند باعث سرفه شود. علاوه بر این، برخی از افراد نسبت به PG عدم تحمل دارند و حساسیت افراد نسبت به این ماده باعث گلو درد و سرفه می‌شود.

وات خیلی زیاد دستگاه ویپ

زمانی که از دستگاه‌های ویپ دیجیتال استفاده می‌کنید، وات آنها متغیر بوده و ممکن است قدرت آن برای شما زیاد باشد. در چنین شرایطی حجم دود افزایش پیدا کرده و ممکن است که شما دچار سرفه شوید. اگر وات آن را کم کنید تا حد زیادی سرفه‌ها برطرف می‌شود.

سرفه افراد سیگاری

یکی از مهم‌ترین دلایل سرفه کردن در هنگام استفاده از ویپ، استفاده از سیگار برای طولانی مدت است. چرا که دود سیگار حاوی قطران بوده و این ماده سیاه و چسبنده به ریه می‌چسبد. زمانی که سیگار را ترک می‌کنید بدن شروع به پاکسازی قطران می‌کند و این کار باعث سرفه می‌شود که به آن سرفه‌های تار می‌گویند و در چند هفته اول ترک سیگار اتفاق می‌افتد.

سیلیای آسیب دیده

افرادی که برای سال‌های طولانی از سیگار استفاده می‌کردند، برای ترک معمولاً اقدام به خرید پاد سیستم می‌کنند. پس از استفاده از آن، دچار سرفه می‌شوند. این افراد در طی سال‌های طولانی به مخاط و ذرات پشت گلو آسیب رسانده‌اند. با جایگزین کردن دستگاه‌های ویپ، مژک‌های آنها شروع به ترمیم می‌کند. در حین ترمیم، تحریک می‌شوند و باعث سرفه می‌شوند.

سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ

مایع الکترونیکی بی‌کیفیت

زمانی که قرار است از محصولات ویپینگ استفاده کنید، یکی از مهم‌ترین آنها جویس یا همان مایع الکترونیکی است. در صورتی که مایع الکترونیکی کیفیت پایینی داشته باشد، نه تنها مواد مضر آن به سلامتی آسیب می‌رسانند، بلکه سبب تحریک سیستم تنفسی شده و سرفه را نیز به وجود می‌آورند.

روش استفاده از ویپ

یکی از دلایل سرفه کردن در هنگام ویپینگ، دم ناصحیح است. اغلب کاربران در ابتدای استفاده از این لوازم، بخار را به طرز اشتباهی تنفس می‌کنند که باعث تحریک شدید ریه‌ها و سرفه می‌شوند. بهترین راه برای جلوگیری از سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ، تنفس آرام و عمیق با مدت زمان کمتر است.

خراب بودن قطعات مختلف دستگاه ویپ

آسیب دیدگی در برخی از قطعات ویپ مانند کویل باعث می‌شود که سرفه‌های شدیدتری را داشته باشید. چرا که قدرت دستگاه را دچار اختلال می‌کند. پس در مرحله اول باید کویل دستگاه را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را جایگزین نمایید.

استفاده نادرست از دستگاه ویپ

بر روی برخی از دستگاه‌های ویپ یک دکمه برای کامدهی وجود دارد. اگر زودتر از کامگیری دکمه را فشار دهید، حجم زیادی از دود وارد ریه شده و سرفه شدیدی را ایجاد می‌کند.

سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ به دلیل مشکلات ریه

به طور کلی، سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ گاهی اوقات به دلیل مشکلات ریوی به وجود می‌آید. افرادی که دچار بیماری‌هایی مانند التهاب ریه، آسم، سیستم‌های تنفسی حساسیت‌زا یا سایر بیماری‌های مرتبط با تنفس هستند، قطعاً پس از ویپینگ دچار سرفه و گلودرد ناشی از ویپینگ می‌شوند. بهتر است قبل از استفاده از ویپینگ با پزشک خود مشورت کنید تا با دریافت مشاوره برای ترک سیگار، تصمیمات بهتری اتخاذ کنید.

راهکارهای جلوگیری از گلو درد ناشی از ویپینگ

راهکارهای جلوگیری از گلو درد ناشی از ویپینگ

تا اینجا به بررسی مهمترین دلایل سرفه کردن در هنگام ویپینگ پرداختیم. برای اینکه به بهترین شکل از انواع ویپ و محصولات جانبی آن استفاده کنید، لازم است که اطلاعات خود را برای رفع این مشکل بالا ببرید تا استفاده کردن از ویپ دیجیتال یا هر مدل دیگر برای شما لذت بخش گردد.

برای اینکه هنگام استفاده کردن از انواع ویپ، گلودرد ناشی از ویپینگ که بر اثر سرفه شدید به وجود می‌آید را کاهش دهید، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

نوشیدن آب فراوان

از آنجایی که یکی از دلایل مهم سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ، کم آبی بدن و خشک شدن دهان و گلو است، با نوشیدن آب به اندازه کافی می‌توانید التهاب گلو را که بر اثر سرفه مداوم به وجود آمده، کاهش دهید.

محدود کردن جریان هوا

در صورت استفاده از دستگاه‌های ویپ، می‌توانید جریان هوای آن را محدود کنید. چرا که کاهش جریان هوا، مقدار بخاری که استنشاق می‌کنید را هم کاهش می‌دهد. در نتیجه، سرفه‌های مداوم کاهش پیدا می‌کند.

گلودرد ناشی از ویپینگ

استفاده از قطره‌ها و قرص‌های ضد التهابی

اگر گلوی شما در اثر سرفه کردن در هنگام استفاده از ویپ دچار خراشیدگی شده، یکی از موثرترین راهکارها، استفاده از ترکیبات ضد التهابی یا بی‌حس کننده موضعی است. این ترکیبات تا حد زیادی می‌توانند سرفه‌ها را کاهش دهند.

کاهش مصرف قهوه و الکل

قهوه و الکل جز مواردی هستند که باعث خشکی گلو می‌شوند و پس از استفاده از ویپ، شدت سرفه‌ها را افزایش می‌دهند. بنابراین سعی کنید مصرف قهوه و الکل را تا حد زیادی کاهش دهید و در صورت امکان در اوایل ویپینگ از مصرف آنها اجتناب کنید.

استفاده صحیح از لوازم جانبی

اگر از دستگاه‌های ویپ استفاده می‌کنید، حتماً از لوازم جانبی اصل و با کیفیت استفاده کنید. یک مجموعه معتبر مانند روکوویپ، تمام لوازم جانبی ویپ را هم تهیه می‌کند. با استفاده صحیح از این وسایل، تا حد زیادی می‌توانید حجم دود وارد شده به گلو و ریه را کنترل کنید. در نتیجه، سرفه‌ها هم کاهش پیدا می‌کند.

انتخاب مایع الکترونیک با غلظت مناسب

در صورتی که پس از ویپ دچار سرفه شدید می‌شوید، می‌توانید ابتدا با سالت نیکوتین شروع کنید. چرا که این محصولات میزان نیکوتین بالاتر و حجم دود کمتری را ایجاد می‌کنند.

نتیجه‌گیری

سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ، به دلایل زیادی به وجود می‌آید. در این مطلب به برخی از شایع‌ترین این مشکلات اشاره کردیم و در ادامه راهکارهایی برای جلوگیری از سرفه کردن هنگام استفاده از ویپ نیز ارائه دادیم. اما در صورتی که دستگاه‌های ویپینگ و مایع الکترونیک را از یک مجموعه معتبر مانند روکوویپ تهیه کنید، قطعاً با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد. چرا که کارشناسان این مجموعه، در مورد استفاده درست از دستگاه ویپینگ، اطلاعات کاملی به شما ارائه می‌دهند.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *