وبلاگ

تفاوت ها و شباهت های ایکاس و ویپ

تفاوت ویپ و آیکاس

تفاوت‌ها و شباهت‌های ایکاس و ویپ به گونه‌ای است که باید از یک فرد متخصص مشاوره دریافت کنید تا بتوانید متناسب با نیاز و شرایط خود هر کدام از این دستگاه‌ها را انتخاب نمایید. چرا که این دو از لحاظ نحوه عملکرد، مواد مصرفی و بسیاری از ویژگی‌های دیگر با هم متفاوت هستند. برای آشنایی بیشتر با شباهت‌ها و تفاوت‌های ایکاس و ویپ و همچنین انتخاب بهترین دستگاه ویپ یا ایکاس، کافیست با کارشناسان روکوویپ در ارتباط باشید تا محصول مورد نیاز شما را معرفی کنند.

دستگاه ایکاس

دستگاه ایکاس چیست؟

دستگاه ایکاس (IQOS) نوعی سیگار الکترونیکی است که توسط کمپانی فیلیپ موریس تولید و به بازار عرضه شده است. هدف اصلی تولید این دستگاه، کمک به افراد سیگاری برای ترک سیگار و کاهش مضرات ناشی از آن است.

بر خلاف پاد سیستم‌ها و ویپ‌ها، در دستگاه ایکاس از جویس و سالت استفاده نمی‌شود. در عوض، از سیگارهای مخصوص و توتون استفاده می‌شود که به طور مستقیم در دستگاه قرار می‌گیرند.

نحوه کار دستگاه ایکاس به این صورت است:

 • سیگار مخصوص در دستگاه قرار می‌گیرد.
 • توتون داخل سیگار به جای سوختن، توسط المنت دستگاه گرم می‌شود.
 • بخار حاصل از گرم شدن توتون، وارد ریه‌های مصرف کننده می‌شود.

مصرف کننده بدون دریافت سمومی مانند مونوکسید کربن، گوگرد و 5000 نوع سم دیگر، تجربه‌ای مشابه مصرف سیگار را به دست می‌آورد. در صورت آشنایی با تفاوت‌ها و شباهت‌های ایکاس و ویپ امکان انتخاب بهتر برای شما فراهم می‌گردد به همین دلیل در ادامه به معرفی دستگاه ویپ  شباهت ها و تفاوت‌های آنها با یکدیگر می‌پردازیم.

تفاوت سیگار آیکاس با ویپینگ

معرفی دستگاه ویپ

ویپ (Vape) دستگاه الکترونیکی است که مایعی به نام جویس (Juice) را تبخیر می‌کند و بخاری شبیه به دود به همراه مقداری نیکوتین (از 0 تا 50 میلی‌گرم در میلی‌لیتر) به فرد مصرف کننده انتقال می‌دهد. کمپانی‌های بزرگ در زمینه تولید ویپ فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای انجام داده‌اند تا جایی که نمونه‌های متنوعی از این دستگاه تولید شده تا همه افراد متناسب با نیاز خود بهترین‌ها را انتخاب کنند.

در حال حاضر، انواع ویپ دیجیتال بیشتر مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند. زیرا تنظیمات آنها آسان‌تر است و ویپرها می‌توانند حجم دود را کنترل کنند.

در مجموعه روکوویپ، تنوع بالایی از انواع ویپ از لحاظ ابعاد و اندازه و نحوه عملکرد ارائه می‌شود که انتخاب را برای ویپرها آسان‌تر می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این وسیله کاربردی و انتخاب بهتر در ادامه اجزای اصلی ویپ را معرفی می‌کنیم:

 • باتری منبع انرژی دستگاه ویپ است.
 • اتومایزر مایع جویس را گرم می‌کند و به بخار تبدیل می‌کند.
 • کارتریج یا مخزن مایع جویس را در خود نگه می‌دارد.
 • دهانه محلی برای عبور بخار و کام گرفتن است.

تفاوت ها و شباهت های ایکاس و ویپ

در دنیای پرهیاهوی امروز، دغدغه سلامتی بیش از هر زمان دیگری ذهن انسان‌ها را به خود مشغول کرده است. در این میان، مضرات سیگار و قلیان بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی برای ترک این عادت‌های مضر هستند. کمپانی‌های بزرگی برای رفع این مشکل، محصولات گوناگونی از جمله انواع ویپ و ایکاس را تولید کرده‌اند تا به عنوان جایگزین سیگار و قلیان معرفی کنند.

انتخاب بین ایکاس و ویپ به عنوان دو رقیب قدرتمند در دنیای جایگزین سیگار و قلیان، برای بسیاری از افراد چالش‌برانگیز است. زیرا هر کدام از این دستگاه‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد و انتخاب بهترین گزینه به نیازها و سلیقه افراد بستگی دارد.

در این مقاله، به بررسی تفاوت‌ها و شباهت‌های ایکاس و ویپ می‌پردازیم تا با شناخت این دو محصول، بتوانید گزینه‌های مناسب‌تری را انتخاب کنید.

سیگار و ایکاس

تفاوت ویپ و آیکاس

اگر بخواهیم به بررسی تفاوت ویپ و آیکاس بپردازیم در می‌یابیم که دستگاه آیکاس شامل باتری و یک هولدر یا قلم بوده که داخل آن المنت نصب شده است. برای استفاده از آن سیگارهای مخصوصی حاوی توتون بر روی آن نصب می‌شود که در دمای حدود ۳۵۰ درجه سانتیگراد توتون دود بسیار کمی را آزاد می‌کند. اما نحوه عملکرد دستگاه ویپ کاملاً متفاوت بوده و از یک مایع الکترونیکی برای ایجاد دود استفاده می‌کند. در مجموعه روکوویپ تنوع بالایی از هر دو مدل دستگاه‌های ویپ و آیکاس ارائه می‌گردد که انتخاب را برای ویپرها آسان کرده است.

برای درک بهتر تفاوت سیگار آیکاس با ویپینگ در ادامه به بررسی دقیق‌تر آنها می‌پردازیم:

نحوه عملکرد

دستگاه ویپ جویس را تبخیر می‌کند تا دود مورد نیاز را به وجود بیاورد، اما آیکاس توتون را گرم کرده و دود کمی تولید می‌کند.

حجم دود

حجم دود ویپ بسته به انتخاب نوع آن بیشتر است اما در دستگاه آیکاس دود بسیار کمی تولید می‌شود.

طعم

ویپ تنوع طعم بسیار زیادی دارد و می‌توان از طعم میوه‌ای گرفته تا طعم سیگار کلاسیک را استفاده کرد. اما طعم آیکاس یا سیگار هیتس شبیه به سیگار سنتی و در چند طعم محدود می‌باشد.

مواد مصرفی

دستگاه‌های ویپ از جویس و سالت نیکوتن برای تولید دود استفاده می‌کنند اما آیکاس از یک نوع سیگار مخصوص به نام هیتس استفاده می‌کند.

قابلیت حمل و جابجایی

هر دو دستگاه قابلیت حمل و جابجایی دارند، اما دستگاه ویپ به دلیل تنوع در اندازه قابلیت حمل آن آسان‌تر است.

سازگاری

با خرید سیگار الکترونیکی یا همان ویپ می‌توانید برای ترک سیگار و قلیان اقدام کنید، اما آیکاس فقط جایگزینی مناسب برای سیگار است.

هزینه خرید

ممکن است در ابتدای خرید ویپ هزینه بیشتری را بپردازید، اما هر بار مصرف سیگار آیکاس می‌تواند هزینه بیشتری را به وجود بیاورد.

کاهش  آسیب‌ها

استفاده از دستگاه ویپ با جویس اصلی و اورجینال تا ۹۵ درصد آسیب کمتری به افراد وارد می‌کند. همچنین مصرف سیگار با دستگاه آیکاس هم حدود ۹۰ درصد آسیب‌های ناشی از مصرف سیگار با شیوه سنتی را کاهش می‌دهد.

شباهت‌های ویپ و آیکاس

شباهت‌های ویپ و آیکاس

دستگاه‌های ویپ و آیکاس به عنوان دو رقیب قدرتمند در دنیای جایگزین‌های سیگار شناخته می‌شوند و هر دو با هدف کاهش مضرات ناشی از مصرف سیگار و قلیان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آشنایی با تفاوت‌ها و شباهت‌ ویپ و آیکاس می‌تواند به شما در انتخاب بهتر بین این دو دستگاه کمک کند.

در ادامه به بررسی شباهت‌ ویپ و آیکاس می‌پردازیم:

 • هر دو دستگاه نیکوتین مورد نیاز را به بدن می‌رسانند.
 • هر دو می‌توانند به عنوان جایگزین سیگار مورد استفاده قرار بگیرند.
 • برای استفاده از هر دو دستگاه باید آنها را شارژ کرد.
 • با هر دو دستگاه ویپ و آیکاس می‌توان میزان نیکوتین وارد شده به بدن را تنظیم کرد.
 • هر دو دستگاه می‌توانند جلوی ورود بیش از 5000 نوع سم را به بدن مصرف کنندگان سیگار بگیرند.
 • برای استفاده از هر دو دستگاه نیاز به خرید دستگاه‌ها و مواد مصرفی آنها می‌باشد.

شباهت ویپ و آیکاس

شباهت‌های سیگار و آیکاس

در حال حاضر که دغدغه سلامتی و تناسب اندام بیش از هر زمان دیگری ذهن انسان‌ها را به خود مشغول کرده، جایگزین کردن برخی از دستگاه‌ها با سیگارهای سنتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به همین سبب، خرید سیگار الکترونیکی روز به روز افزایش می‌یابد.

دستگاه‌های نوظهوری مانند آیکاس به عنوان چالشی نو در برابر سیگار سنتی قرار گرفته‌اند که جایگزین کردن آنها تا حد زیادی در حفظ سلامتی موثر می‌باشد. افراد سیگاری با در نظر گرفتن این نکته که شباهت‌های سیگار و آیکاس به یکدیگر زیاد است، تا حدی مجاب می‌شوند تا از این دستگاه استفاده کنند. اما در ورای این شباهت ظاهری، تفاوت‌های عمیقی وجود دارد که در حفظ سلامتی آنها نقش موثری ایفا می‌کند.

برای آگاهی بیشتر، در ادامه به بررسی شباهت‌های سیگار و ایکاس می‌پردازیم:

تامین نیکوتین

نیکوتین یک ماده اعتیاد آور و آرامش بخش است که مغز به آن عادت کرده است. این ماده توسط دستگاه ایکاس و سیگار تامین می‌شود.

شباهت ظاهری

ظاهر ایکاس و سیگار شباهت زیادی به یکدیگر دارند، به خصوص در هنگام انتخاب نوع قلمی ایکاس این شباهت بیشتر است.

اعتیاد

هر دو دستگاه ایکاس و سیگار در صورت استفاده بیش از حد می‌توانند اعتیاد آور باشند.

زمانی که قرار است انتخاب بین سیگار و ایکاس را انجام بدهید، تصمیم بسیار مهمی است که باید با آگاهی کامل از تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو دستگاه گرفته شود.

در ادامه به بررسی تفاوت‌های اساسی این دو محصول با یکدیگر می‌پردازیم:

 • نحوه تولید دود: سیگار با سوزاندن تنباکو دود لازم را ایجاد می‌کند، اما ایکاس با گرم کردن تنباکو دود کمتری را به وجود می‌آورد.
 • مواد مضر: مواد مضر حاصل از دود سیگار بسیار مضر و سرطان زا هستند، اما بخار حاصل از ایکاس خطرات کمتری دارد.
 • بو: بوی حاصل از سوختن سیگار بسیار تند و زننده است، اما بخار آیکاس بوی ملایم‌تری دارد.

آیکاس

نکات مهم در انتخاب ویپ و آیکاس

پس از بررسی تفاوت‌ها و شباهت‌های ایکاس و ویپ، در می‌یابیم که هر دو دستگاه جایگزین‌های مناسب و کم ضررتری برای سیگار و قلیان می‌باشند. بنابراین، انتخاب هر کدام از آنها بسته به نیاز و سلیقه شخصی افراد مشخص می‌گردد.

برای استفاده از هر کدام از این دستگاه‌ها، بهتر است برخی از نکات را در نظر بگیرید تا ضرر و زیان‌های آنها را کاهش بدهید:

 • برای استفاده بهتر از دستگاه‌های ویپ، لازم است که لوازم جانبی ویپ را متناسب با نوع دستگاه خود در نظر بگیرید.
 • بهتر است از جویس‌های اورجینال با کیفیت در ویپ و از سیگارهای هیتس اصل برای آیکاس استفاده کنید تا ضرر آن را به حداقل برسانید.
 • هر دو دستگاه نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارند تا به درستی کار کنند.
 • قبل از انتخاب هر دو دستگاه، بهتر است تحقیق و مشورت با متخصصان مجموعه روکوویپ را داشته باشید تا متناسب با نیازهای خود بهترین دستگاه را انتخاب نمایید.

نتیجه‌گیری

بررسی تفاوت‌ها و شباهت‌های آیکاس و ویپ این امکان را به افراد می‌دهد که انتخاب‌های مناسب‌تری با توجه به نیازهای خود داشته باشند. از آنجایی که این دستگاه‌های نوظهور چالش‌های زیادی را در برابر سیگار سنتی به وجود آورده‌اند، بهتر است قبل از انتخاب نهایی با کارشناسان متخصص و کاربلد مجموعه روکوویپ مشورت کنید تا با توجه به نیاز شما بهترین را معرفی کنند. کافیست در حین ارتباط با این افراد میزان هزینه مد نظر، حجم دود و نیکوتین مورد نیاز خود را مشخص کنید تا بهترین دستگاه‌های ویپ و ایکاس در کنار لوازم جانبی مورد نیاز آنها را معرفی کنند.

سوالات متداول

آیا امکان خرید اینترنتی دستگاه آیکاس و ویپ وجود دارد؟

بله، با انتخاب یک مجموعه معتبر مانند روکوویپ، شرایط خرید اینترنتی بهترین دستگاه‌های ایکاس و ویپ مهیا می‌گردد.

در هنگام خرید دستگاه ایکاس و ویپ چه نکاتی اهمیت دارند؟

مسئله بسیار مهم انتخاب برندهای مطرح و بررسی کیفیت و اصالت کالا است.

آیا دستگاه ایکاس و ویپ از لحاظ متریال با هم تفاوت دارند؟

بله، دستگاه ایگاس در واقع از تنباکوی مرغوب برای تولید دود استفاده می‌کند، اما دستگاه ویپ از مایع لیکوید استفاده می‌کند که به هیچ عنوان در آن تنباکو وجود ندارد.

آیا بین سیگار سنتی و دستگاه IQOS تفاوتی وجود دارد؟

بله، مهمترین تفاوت بین سیگار سنتی و دستگاه ایکایس انتقال سموم کمتر به بدن فرد است.

آیا می‌توان از ایکاس برای ترک سیگار و قلیان استفاده کرد؟

از این دستگاه ایکاس فقط می‌توان برای ترک سیگار استفاده کرد زیرا حجم دود آن پایین بوده و برای افراد معتاد به قلیان مناسب نیست.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهی در مورد “تفاوت ها و شباهت های ایکاس و ویپ

 1. رایان گفت:

  سلام چطور میتونم ایکاس تهیه کنم؟

  1. روکو ویپ گفت:

   سلام، با کلیک بر روی منوی سیگار الکترونیکی در بالای وبسایت می‌تونید موجودی محصولات مرتبط با آیکاس رو مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *