وبلاگ

چگونه سیگار الکترونیکی را شارژ کنیم؟

چگونه سیگار الکترونیکی را شارژ کنیم

چگونه سیگار الکترونیکی را شارژ کنیم؟ قبل از هر اقدامی نیاز است که ابتدا انواع سیگار الکترونیکی را بشناسید و به دستورالعمل‌های شرکت‌های سازنده توجه کنید. چرا که برخی از دستگاه‌ها دارای باتری‌های داخلی و برخی دارای باتری‌های خارجی هستند. اگر به دنبال آشنایی بیشتر با نحوه کارکرد سیگار الکترونیکی و انتخاب بهترین سیگار الکترونیکی هستید، کافیست با کارشناسان مجموعه رکوویپ در ارتباط باشید، تا پس از دریافت مشاوره رایگان و تخصصی مناسب‌ترین دستگاه ویپینگ را انتخاب کنید.

 

معمولاً دستگاه ویپ با باتری داخلی جزء دستگاه‌های کم مصرف می‌باشند اما دستگاه‌‌های با باتری خارجی معمولاً وات بالایی دارند.
زمانی که قصد خرید ویپ را دارید، حتماً اطلاعات لازم در مورد نحوه شارژ دستگاه را به دست آورید، تا بتوانید از باتری آن محافظت کنید. در صورتی که سیگار الکترونیکی دارای صفحه نمایش باشد، میزان درصد شارژ باقیمانده بر روی آن کاملاً مشخص است. اما اگر صفحه نمایش نداشته باشد، یک ال ای دی کوچک زیر دکمه فایر قرار دارد که با تغییر رنگ از سبز به آبی و قرمز زمان شارژ کردن دستگاه را مشخص می‌کند.

 

سیگار الکترونیکی چیست؟

 

سیگار الکترونیکی چیست

 

به دلیل مضرات زیاد سیگار بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن راهکاری برای ترک آن هستند، سیگار الکترونیکی یکی از ابزارهای محبوب برای ترک سیگار معمولی به شمار می‌رود.
اگر برای شما سوال است که سیگار الکترونیکی چیست؟ باید بگوییم که سیگار الکترونیکی شباهت زیادی به سیگار معمولی داشته؛ اما در این دستگاه نیکوتین به صورت مستقیم از تنباکو به دست نمی‌آید، بلکه درون مخزن دستگاه یک مایع الکترونیکی ریخته می‌شود که با کمک فناوری بخارسازی و با استفاده از باتری دود مورد نیاز تولید می‌شود.
اگر برای شما هم سوال است که مایع سیگار الکترونیکی چیست؟ که پس از ریخته شدن در مخزن دودی شبیه به سیگار سنتی را پدید می‌آورد، باید بگوییم این ماده حاوی درصد مشخصی از پروپیلن گلیکول و گلیسیرین گیاهی است که در طعم‌های مختلف و با میزان نیکوتین متنوع تولید می‌‌شود. در واقع با کنار هم قرار گرفتن سیگار الکترونیکی و مایع الکترونیکی شرایط ویپینگ حرفه‌ای فراهم می‌گردد.

 

چند نوع سیگار الکترونیکی داریم؟

 

کدام سیگار الکترونیکی بهتر است

 

اگر برای شما هم سوال است که چگونه سیگار الکترونیکی را شارژ کنیم، در ابتدا باید بدانید که چند نوع سیگار الکترونیکی داریم؟ زیرا هر کدام از آنها از باتری خاصی برخوردارند که نحوه شارژ کردن آنها نیز متفاوت است.
از آنجایی که سیگار الکترونیکی یک راهکار ترک سیگار سنتی است؛ در چندین دسته‌بندی طراحی شده تا هر فرد متناسب با سلیقه شخصی بتواند بهترین را انتخاب کند. از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

ویپ‌های مدل پاد ماد

یکی از مدل‌های کاربردی بوده که از دو قسمت باتری و یک محفظه با نام کارتریج تشکیل شده که مایع الکترونیکی در قسمت محفظه قرار می‌گیرد. با خرید سالت همچنین جویس می‌توان از این دستگاه دو منظوره استفاده کرد.

ویپ‌های پاد سیستم

دستگاه‌های پاد سیستم به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حجم نیکوتین بالاتری را تامین می‌کنند و میزان قدرت بخار در این دستگاه قابل تنظیم بوده و به دلیل وزن سبک به راحتی جابجا می‌شود.

دستگاه های ویپ

دستگاه ویپ با سایز بزرگتر طراحی شده و حجم زیادی بخار تولید می‌کند، بر روی این دستگاه تجهیزات الکترونیکی پیشرفته و به روزی قرار گرفته که کنترل آن را آسان‌تر کرده است.

پس از معرفی مدل‌های مختلف سیگار الکترونیکی ممکن است برای شما سوال به وجود بیاید که کدام سیگار الکترونیکی بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بسته به نیاز هر فرد حجم نیکوتین، میزان دود و حتی شرایط حمل و نقل دستگاه، بهترین دستگاه ویپ متفاوت است. در حال حاضر ویپ اسموک به عنوان بهترین تولید کننده دستگاه‌های پاد سیستم، پادماد، انواع ویپ مطابق استانداردهای جهانی شناخته می‌شود که انتخاب یک دستگاه ویپ از میان محصولات این کمپانی راه حل خوبی است.

چگونه سیگار الکترونیکی را شارژ کنیم؟

 

سیگار الکترونیکی چگونه کار می کند

 

پس از اینکه با سیگار الکترونیکی آشنا شدید و تصمیم به تهیه آن برای ترک سیگار سنتی گرفتید، ممکن است سوال مهمی که چگونه سیگار الکترونیکی را شارژ کنیم؟ برای شما هم به وجود بیاید. اینکه با نحوه شارژ دستگاه ویپ آشنا شوید باید ابتدا بدانید که باتری دستگاه داخلی است یا خارجی؟

اما بهتر است چند نکته را در زمان شارژ کردن دستگاه ویپ مد نظر قرار بدهید:

شارژ دستگاه با باتری زیر 30 درصد

دستگاه را فقط زمانی به شارژ متصل کنید که زیر 30 درصد شارژ داشته باشد، تا از کاهش طول عمر باتری جلوگیری کنید.

استفاده از کابل و آداپتور استاندارد

برای افزایش طول عمر باتری دستگاه حتماً از کابل و آداپتور استاندارد مناسب برای دستگاه استفاده کنید و اگر به همراه دستگاه، کابل استاندارد وجود نداشت، حتماً آن را از مراکز معتبر تهیه نمایید.

جدا کردن دستگاه از کابل پس از شارژ شدن

پس از شارژ شدن کامل بهتر است دستگاه را از کابل و پریز برق جدا کنید، چرا که نوسانات برق می‌تواند عمر باتری را تا حد زیادی کاهش دهد.

سیگار الکترونیکی چگونه کار می‌کند؟

 

مایع سیگار الکترونیکی چیست

 

تا اینجا دریافتیم که سیگار الکترونیکی از دو نوع باتری داخلی و خارجی برخوردار است و با کمک مایع الکترونیکی یک وسیله کاربردی برای ترک سیگار سنتی است.
سیگار الکترونیکی چگونه کار می‌کند؟ برای آشنایی بیشتر با این دستگاه خوب است بدانید که این سیگار با کمک باتری، مایع الکترونیکی را تبدیل به بخار کرده و این بخار را فرد مصرف کننده استنشاق می‌کند. این ماده حاوی طعم دهنده‌ها، نیکوتین، مواد شیمیایی، فلزات سنگین و ترکیبات دیگر است.

 

سخن آخر

چگونه سیگار الکترونیکی را شارژ کنیم؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال ابتدا باید تنوع بالای سیگارهای الکترونیکی را بشناسید، سپس با توجه به نحوه کارکرد هر کدام نحوه شارژ آن را نیز در هنگام خرید از مراکز معتبر مانند مجموعه روکو ویپ دریافت کنید. چرا که در این مجموعه امکان ارائه مشاوره‌های کارشناسان برای انتخاب بهترین دستگاه ویپ و انواع سیگار الکترونیک وجود دارد.

سیگار الکترونیکی چگونه کار می کند

سوالات متداول

چرا پس از شارژ شدن دستگاه باید آن را از پریز برق جدا کرد؟

برای جلوگیری از بالا رفتن دما و جلوگیری از مرگ زود هنگام باتری باید آن را از برق جدا کرد.

آیا می‌توان از ویپ در حال شارژ استفاده کرد؟

استفاده از ویپ در حال شارژ سبب بالا رفتن دمای آن شده و در دراز مدت راندمان دستگاه را کاهش می‌دهد.

با کمک چه ابزارهایی می‌توان دستگاه سیگار الکترونیک را شارژ کرد؟

ممکن است تصور کنید با کمک پاور بانک، فندکی ماشین، دستگاه‌هایی مانند لپ‌تاپ و کامپیوتر می‌توان سیگار الکترونیک را شارژ کرد، اما هیچ کدام از این لوازم استاندارد نبوده و باعث آسیب‌های جدی به باتری دستگاه ویپ می‌شود.

آیا دستگاه ویپ به شارژ اولیه نیاز دارد؟

به هیچ عنوان پس از خرید ویپ نیازی به قرار دادن دستگاه در داخل شارژ به مدت طولانی نیست.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *