وبلاگ

جویس تقلبی چیست و چه عوارضی دارد؟

جویس تقلبی و اصلی

جویس تقلبی چیست و چه عوارضی دارد؟ شناخت جویس تقلبی از اصلی و آگاهی نسبت به عوارضی که ممکن است به وجود بیاورد کمک می‌کند، تا در هنگام انتخاب و خرید این محصول دقت بیشتری داشته باشیم. گاهی اوقات شناخت جویس اصلی کار آسانی نیست و نیاز به داشتن تبحر زیاد است. به همین سبب بهتر است مراکز معتبر و تخصصی را برای خرید در نظر بگیرید، تا از اورجینال بودن محصولات آنها مطمئن گردید. در حال حاضر مجموعه روکوویپ با ارائه تنوع بالا از برندهای معتبر دست شما را برای انتخاب بهترین جویس با طعم مد نظر باز می‌گذارد.

جویس تقلبی چیست؟

بر اساس تحقیقات تایید شده در حال حاضر بیشتر از ۳۵ میلیون نفر در سرتاسر جهان از سیگارهای الکترونیکی استفاده می‌کنند و این عدد در برخی از کشورها بیشتر است. به همین سبب افزایش مصرف جویس موجب شده تا تجارت این محصول به خطر بیفتد.

در حال حاضر در بازار تنوع بالایی از برندهای مطرح تولید کننده محصولات خود را ارائه می‌دهند. همین تنوع بالا به افراد سواستفاده‌گر شانس ورود به بازار جویس تقلبی را داده است. چرا که با الگوبرداری از شکل ظاهری این محصولات پرطرفدار نمونه‌های تقلبی از جویس را ارائه می‌کنند.

استفاده کردن از مایعات الکترونیکی تقلبی که حاوی مواد تشکیل دهنده یا غلظت‌های نادرست هستند، مشکلات زیادی برای ویپرها به وجود می‌آورد. همچنین گاهی اوقات این مایع الکترونیکی مستقیم به دستگاه ویپ آسیب می‌زند و مجبور به صرف هزینه بیشتر برای تعمیر یا تهیه مجدد می‌شوید. زیرا هیچ تضمینی برای ترکیبات موجود در این محصولات وجود ندارد و معمولاً اطلاعات درج شده بر روی برچسب‌های آنها نادرست است.

عوارض جویس تقلبی

بررسی عوارض جویس‌های تقلبی

مصرف جویس به دلیل اینکه عوارض کمتری نسبت به قلیان و سیگار سنتی دارد، روز به روز در حال افزایش است و بیشتر سیگاری‌ها سعی می‌کنند تا با جایگزین کردن سیگار الکترونیکی برای ترک سیگار، اقدام نمایند. اما اگر جویس تقلبی باشد عوارض آنها نسبت به سیگار معمولی به شدت افزایش پیدا کرده و تا جایی که سلامت ویپرها را هم به خطر می‌اندازد.

به طور کلی عوارض جویس‌های تقلبی نه تنها برای سلامتی، بلکه برای آسیب دستگاه‌ها نیز زیاد است و از دو جنبه می‌توان عوارض این محصولات تقلبی را بررسی کرد:

عوارض جویس برای سلامتی

عوارض استفاده از جویس تقلبی به دلیل ناخالصی و وجود ترکیبات دارویی نامشخص بسیار زیاد است. چرا که سازنده مواد تشکیل دهنده را به شکل صادقانه بر روی بدنه چاپ نمی‌کند و معلوم نیست که این مواد شیمیایی پس از وارد شدن به بدن چه تاثیری بر ریه و خون می‌گذارند. همچنین برخی از جویس‌های تقلبی که با نام بدون نیکوتین ارائه می‌شوند، هیچ تضمینی برای نداشتن نیکوتین ندارند. در اغلب مواقع سبب اعتیاد بیشتر به نیکوتین هم می‌شوند. البته مسئله مهم‌تر این است که معمولاً در این جویس‌ها از نیکوتین دارویی استفاده نمی‌شود، به همین جهت درصد آنها بسیار بالاتر از حد استاندارد است.

تشخیص جویس تقلبی

عوارض جویس بر دستگاه ویپ

بخش دیگر از عوارض جویس‌های تقلبی آسیب رساندن به دستگاه‌های ویپ است. گاهاً بدون هیچ دلیل منطقی کویل دستگاه ویپ سریع‌تر می‌سوزد، یا اینکه در حین ویپینگ بیش از اندازه داغ می‌شود که به دلیل گرفتگی این مشکل به وجود می‌آید. یکی دیگر از مشکلاتی که جویس تقلبی ایجاد می‌کند، نشتی در دستگاه ویپ است که این مشکل به طور معمول طول عمر دستگاه را کاهش می‌دهد، البته جلوی لذت واقعی ویپینگ را هم می‌گیرد.

تفاوت جویس تقلبی و اصلی

زمانی که ویپرها برای خرید جویس به بازار مراجعه می‌کنند، ترجیح می‌دهند تا محصول اصلی اورجینال انتخاب نمایند، تا در حین به کارگیری هیچ مشکلی برای آنها به وجود نیاید. اما همیشه این امکان وجود ندارد؛ زیرا افراد سودجو محصولات تقلبی و بی‌کیفیت را در لابلای محصولات اورجینال ارائه می‌کنند.

معمولا افراد متقلب که در این زمینه کار می‌کنند، تمام تلاش خود را برای ارائه محصولاتی با بیشترین شباهت به نمونه‌های اصلی به کار می‌برند. به همین جهت تشخیص جویس تقلبی و اصلی برای ویپرهای تازه کار بسیار سخت است. به همین سبب توصیه می‌کنیم تا همیشه جویس مد نظر خود را از یک مجموعه معتبر و تخصصی مانند روکوویپ تهیه کنید.

تفاوت جویس تقلبی و اصلی

 اما برای اینکه اطلاعات شما افزایش پیدا کند در ادامه به بررسی چند روش که تفاوت جای اصلی و تقلبی را متوجه خواهید شد می‌پردازید:

شکل ظاهری بسته‌بندی جویس

یکی از راه‌های تشخیص جویس اصلی از تقلبی نگاه کردن به بسته‌بندی آن است. جویس‌های اصل بسته‌بندی‌های تمیز و مرتب داشته و نوشته‌های روی آن خوانا و واضح می‌باشند. اما جویس‌های تقلبی معمولاً نامرتب و بی‌کیفیت بوده و نوشته‌ها هم نا واضح است. پس در صورت مشاهده جویس با بسته‌بندی نامرتب، احتمال تقلبی بودن آن زیاد است. به خصوص اگر قسمت زیرین درب بطری جویس به سختی جدا شود، باید از خرید آن خودداری کنید.

طعم جویس

یکی از راه‌هایی که تفاوت جویس تقلبی و اصلی را مشخص می‌کند، طعم جویس است. جویس اصل طعمی شبیه به طعمی دارند که بر روی بسته‌بندی قید شده، اما جویس‌های تقلبی معمولاً طعمی تند و زننده دارند.

بررسی بارکد جویس

یکی از راه‌های تشخیص تفاوت جویس اصل از تقلبی اسکن بارکد آن است، در صورتی که بر روی گوشی موبایل خود بارکد خوان دارید، می‌توانید با اسکن بارکد جویس، از اصالت آن مطمئن شوید. بدین صورت که برنامه بارکد خوان گوشی را باز کرده، بارکد جویس را با دوربین گوشی اسکن کنید، اگر عکس‌های جویس در گوگل نمایش داده شد، جویس اصل است.

چک کردن اطلاعات جویس

بررسی تاریخ تولید و انقضا

یکی از راه‌های شناسایی تفاوت جویس تقلبی و اصل چک کردن تاریخ تولید و انقضای آن است. جویس‌های اصل همیشه تاریخ تولید و انقضای دقیق و کامل دارند. در حالی که جویس‌های تقلبی ممکن است تاریخ تولید یا انقضا نداشته باشند. نکته مهم اینکه جویس‌های اصل را هم باید قبل از رسیدن تاریخ انقضا استفاده کنید، وگرنه آسیب زننده می‌شوند.

چک کردن نشان گوریلا (Ghubby Gorilla)

نشان گوریلا معمولاً در زیر تمام بطری‌های جویس اصل هک می‌شود؛ اگر این نشان وجود داشت احتمال تقلبی بودن جویس کمتر می‌شود. وجود این نشان به تنهایی برای اصالت محصول کافی نیست، چرا که گاهی اوقات جویس‌های تقلبی در بطری‌های جویس اصلی ریخته می‌شوند که این مسئله ویپرها را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند.

بررسی رنگ محتویات داخل بطری جویس

یکی از راه حل‌های مناسب برای تشخیص جویس اصلی نوع تقلبی است، رنگ محتویات داخل جویس اصل با توجه به مواد تشکیل دهنده متفاوت می‌باشد. به طور معمول جویس‌های اصل را با ۳ زمینه رنگ متفاوت مشاهده می‌کنید:

جویس‌های با نیکوتین بالا معمولاً تیره‌رنگ‌تر هستند.

جویس‌های با نیکوتین پایین معمولاً روشن‌تر هستند.

جویس‌های بدون نیکوتین معمولاً بی‌رنگ هستند.

اگر جویسی را با رنگ غیر معمول دیدید، احتمال تقلبی بودن آن زیاد است. به عنوان مثال جویس با طعم توت فرنگی باید روشن باشد، اگر این جویس تیره بود، احتمال تقلبی بودن آن افزایش پیدا می‌کند.

بررسی اختلاف قیمت جویس

بررسی اختلاف قیمت جویس

مقایسه قیمت جویس‌های مشابه با یکدیگر یک راه خوب برای تشخیص جویس اصل از تقلبی می‌باشد. معمولا جویس‌های تقلبی با قیمت‌های ارزان‌تر نسبت به جویس اصلی ارائه می‌شوند. البته در سال‌های اخیر این مسئله هم قابل اطمینان نیست؛ زیرا قیمت جویس‌ها با توجه به برند، کیفیت و محل فروش متفاوت است. افراد سودجو سعی می‌کنند محصولات خود را با کمترین تفاوت نسبت به نمونه اصلی ارائه دهند. به همین سبب گاهی اوقات از قیمت هم متوجه تقلبی بودن آن نمی‌شوید.

نتیجه‌گیری

تا اینجا متوجه شدیم که جویس تقلبی چیست و چه عوارضی دارد؟ همچنین با برخی از راه‌های شناسایی جویس تقلبی مانند بررسی بطری جویس، بررسی طعم جویس، شناسایی رنگ محتویات داخل شیشه، اسکن بارکد کالا، چک کردن نشان گوریلا و برخی از موارد دیگر آشنا شدیم. اما بهتر است بدانید هیچ کدام از این راه‌ها به تنهایی برای تشخیص جویس اصل از تقلبی کافی نیست. بلکه انتخاب یک مجموعه معتبر مانند روکوویپ می تواند خیال ویپرها را که روز به روز هم در حال افزایش هستند، راحت کند. در صورتی که برای اولین بار قصد استفاده از دستگاه‌های ویپ و خرید جویس را دارید یا از مصرف کنندگان دائمی این محصولات هستید، می‌توانید با کارشناسان روکوویپ در ارتباط باشید، تا مناسب‌ترین محصولات را به شما معرفی کنند.

سوالات متداول

1. جویس تقلبی چیست؟

به محصولی که توسط تولید کنندگان غیر مجاز و بدون رعایت استانداردهای لازم تولید می‌شود، جویس تقلبی یا غیر اصل می‌گویند. معمولاً مواد اولیه نامرغوب برای تولید آن استفاده شده است.

2. مهم‌ترین آسیب جویس تقلبی به سلامتی چیست؟

جویس تقلبی خطر جدی برای سلامتی ویپرها دارد و می‌تواند سبب مسمومیت با نیکوتین، آسیب به ریه‌ها، آسیب به قلب و حتی سرطان شود.

3. چگونه از خرید جویس تقلبی جلوگیری کنیم؟

روش‌های زیادی برای شناسایی جویس اصل از تقلبی وجود دارد؟ اما بهترین راه حل انتخاب فروشگاه‌های معتبر مانند روکوویپ است؟

4. مهمترین نکات برای شناخت تفاوت جویس تقلبی از اصلی چیست؟

در هنگام خرید جویس مهم‌ترین نکته برای شناخت تفاوت جویس تقلبی از اصل توجه به نوع بسته‌بندی، طعم و بو، قیمت محصول و بررسی بارکد آن است.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *