وبلاگ

سیگار ایکاس چیست؟ | مزایای استفاده از سیگار ایکاس

سیگار ایکاس

سیگار ایکاس چیست؟ ایکاس نوعی دستگاه سیگار الکترونیکی است که توسط شرکت فیلیپ موریس با هدف کمک به ترک سیگار و به عنوان جایگزینی کم‌ضررتر برای سیگار سنتی تولید شده است. برای آگاهی از تفاوت ایکوس و سیگار به جهت انتخاب جایگزین کم‌ضررتر، کافیست با افراد متخصص مانند کارشناسان مجموعه روکوویپ در ارتباط باشید، تا بهترین مدل‌ها را به شما معرفی کنند.

سیگار ایکاس چیست؟

دنیای پرهیاهوی امروز، دغدغه سلامتی را بیش از هر زمان دیگری در ذهن انسان‌ها ایجاد کرده است. در این میان، عادت‌هایی مانند سیگار کشیدن به طور مستقیم سلامتی را به خطر می‌اندازد.

بسیاری از کمپانی‌های بزرگ برای کاهش ضرر و زیان سیگار، اقدام به تولید دستگاه‌های الکترونیکی کرده‌اند که یکی از این دستگاه‌های پرطرفدار حال حاضر، سیگار ایکاس است.

سیگار ایکاس به عنوان نسل جدید سیگار الکترونیکی پا به عرصه گذاشته تا تجربه سیگار کشیدن با ضرر به مراتب کمتر را به وجود بیاورد.

اگر بخواهیم به طور ساده بگوییم سیگار ایکاس چیست، باید بگوییم نوعی از سیگار الکترونیکی است که تنباکوی واقعی را گرم کرده و نیکوتین مورد نیاز فرد را تأمین می‌کند.

عملکرد سیگار ایکاس بر خلاف سیگارهای سنتی بوده و توتون را نمی‌سوزاند، بلکه با گرم کردن توتون در دمای حدود 350 درجه سانتی‌گراد، نیکوتین را به همراه مقدار بسیار کمی دود آزاد می‌کند.

 اجزای تشکیل دهنده ایکاس

اجزای تشکیل دهنده ایکاس

سیگار ایکاس، با نام تجاری IQOS، نوآورانه‌ترین گام در دنیای سیگارهای الکترونیکی است که تجربه سیگار کشیدن را با دود و ضررهای کمتری به ارمغان می‌آورد. در واقع این دستگاه به شما امکان را می‌دهد که بدون دود زیاد و بوی نامطبوع نیکوتین مورد نیاز خود را تامین کنید.

اما برای اینکه متوجه عملکرد دستگاه ایکاس شوید بهتر است با اجزای تشکیل دهنده آن به طور کامل آشنا گردید:

 باتری

باتری در دستگاه ایکاس به عنوان قلب تپنده محسوب می‌شود و دمای مورد نیاز برای گرم شدن تنباکو را تأمین می‌کند.

 هولدر یا قلم

هولدر یا قلم محل قرارگیری سیگار هیتس است که داخل آن المنت گرم کننده نصب شده است.

 سیگار هیتس

سیگارهای مخصوص دستگاه ایکاس حاوی توتون در طعم‌ها و سطوح مختلف نیکوتین می‌باشد.

 المنت حرارتی

المنت حرارتی وظیفه گرم کردن توتون را به عهده دارد و در بخش هولدر قرار گرفته است.

مزایای استفاده از سیگار ایکاس

مزایای استفاده از سیگار ایکاس

آیکاس یک دستگاه نوین و مبتنی بر تکنولوژی گرمایش توتون است که تجربه جدیدی از سیگار کشیدن را به ارمغان می‌آورد. این دستگاه با کاهش ۹۰ درصد ضررهای سیگار، این امکان را می‌دهد تا به دور از دود و بوی آزاردهنده، از طعم واقعی توتون لذت ببرید.

در واقع، استفاده از دستگاه‌های ویپینگ مانند انواع ویپ و مایع الکترونیکی، به نسبت سیگار مضرات کمتری داشته و به همین جهت در مدت زمان کوتاه توانسته در بین مصرف کنندگان محبوبیت پیدا کند. ایکاس که طعم واقعی توتون را ارائه می‌دهد، مورد علاقه افراد بیشتری است.

 مزایای استفاده از ایکاس عبارتند از:

 کاهش چشمگیر ضرر و زیان سیگار

ایکاس با گرم کردن توتون به جای سوزاندن آن، دود و مواد مضر موجود در آن را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این امر، خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با سیگار کشیدن مانند سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی و تنفسی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

 تجربه ای مشابه سیگار

با تولید دود و طعم مشابه سیگار، تجربه‌ای نزدیک به سیگار کشیدن را فراهم می‌آورد و این امر به افراد برای ترک سیگار بیشتر کمک می‌کند.

 تنوع در تن

سیگارهای هیتس مخصوص ایکاس در طعم‌ها و سطوح مختلف نیکوتین موجود بوده و این تنوع، امکان انتخاب طعم دلخواه را برای شما فراهم می‌کند.

 عدم تولید دود و بوی آزاردهنده

ایکاس دود و بوی آزاردهنده نداشته و این امر، سیگار کشیدن را در هر مکان و زمانی بدون نگرانی از اذیت اطرافیان امکان‌پذیر می‌کند.

عدم تولید خاکستر

ایکاس خاکستری تولید نمی‌کند، به همین جهت، بدون نگرانی از آلودگی محیط می‌توان در هر مکانی از آن استفاده کرد.

تفاوت ایکوس و سیگار

تفاوت ایکوس و سیگار

بسیاری از افراد که برای سال‌های طولانی از سیگار استفاده می‌کنند، به ضرر و زیان آن آگاهی کامل دارند، اما وابستگی به نیکوتین اجازه رهایی از سیگار را نمی‌دهد. به همین سبب، این افراد ترجیح می‌دهند تا با جایگزین کردن ویپینگ، ضرر و زیان سیگار را کاهش بدهند. به همین جهت، به دنبال مراکز معتبر فعال در زمینه لوازم جانبی ویپ هستند تا با خیال راحت‌تر اقدام به انتخاب و خرید کنند.

مجموعه روکوویپ یکی از این مراکز تخصصی است که تنوع بالایی از محصولات ویپینگ از جمله انواع سیگار ایکاس را ارائه می‌دهد. در صورتی که فرد با آگاهی از تفاوت‌ها و شباهت‌های سیگار و ایکاس اقدام به انتخاب بین این دو محصول کند، شاید بهتر بتواند سلامتی خود را تضمین نماید.

برای اطلاعات بیشتر، در ادامه به بررسی تفاوت ایکاس و سیگار می‌پردازیم:

مکانیزم عملکرد

سیگار سنتی مواد تنباکو را با شعله داغ می‌سوزاند و دود متناوبی تولید می‌کند که حاوی مواد مضری از جمله قطران و مونوکسید کربن است. در مقابل، آیکاس از سیستم حرارتی برای گرم کردن تنباکو تا دمایی کمتر از اشتعال استفاده می‌کند. این کار باعث تولید بخار تنباکویی می‌شود که حاوی مقادیر کمتری از ترکیبات مضر است.

مواد مصرفی

سیگار سنتی شامل تنباکو و ترکیبات شیمیایی مضر مانند قطره‌های نیکوتین و کاغذ سیگار است. در حالی که در دستگاه آیکاس، از تنباکوی خام مخصوص آیکاس به نام heets استفاده می‌شود که با سیستم حرارتی گرم شده و بخار تنباکو تولید می‌کند.

اثرات سلامتی

مصرف سیگار باعث مشکلات جدی بهداشتی از جمله بیماری‌های قلبی-عروقی، تنفسی و سرطان می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند که مصرف آیکاس، در مقایسه با سیگار سنتی، می‌تواند موجب کاهش برخی از مشکلات بهداشتی شود. با این حال، همچنان به عنوان یک محصول تنباکویی، آیکاس نیز به میزانی غیر بهداشتی است.

اگر بخواهیم شباهت‌های سیگار و ایکاس را هم بررسی کنیم به شرح ذیل است:

  • هر دو محصول اعتیاد آور هستند.
  • هر دو از تنباکو برای تولید دود استفاده می‌کنند.
  • تجربه به دست آمده از ویپینگ آن‌ها یکسان است.

به خاطر داشته باشید که مصرف هیچ کدام از این دو محصول، سیگار ایکاس و سیگار سنتی، و حتی جویس، بهداشتی نیست. پس بهتر است تلاش کنید که رفته رفته مصرف ویپینگ را هم کاهش بدهید و برای همیشه آن را کنار بگذارید.

اگر برای ترک سیگار به دنبال انتخاب ایکاس هستید، حتماً قبل از خرید با یک فرد متخصص مانند کارشناسان روکوویپ مشورت کنید تا بهترین نمونه و میزان مصرف را به شما ارائه دهند.

استفاده از ایکاس

نتیجه‌گیری

سیگار ایکاس با به کارگیری تکنولوژی نوین، تجربه لذت‌بخش‌تری از مصرف تنباکو را برای افراد سیگاری به ارمغان می‌آورد که ضرر و زیان آن به نسبت سیگار سنتی بسیار کمتر است و حدود ۹۰ درصد آسیب‌های ناشی از مصرف سیگار با شیوه سنتی را کاهش می‌دهد.

برای اینکه بهترین دستگاه ایکاس اصل و اورجینال یا سایر لوازم ویپینگ را با قیمت مناسب تهیه کنید، کافیست با کارشناسان مجموعه روکو ویپ در تماس باشید.

سوالات متداول

ایکاس چیست؟

ایکاس یک دستگاه گرمایشی تنباکو است که به جای سوزاندن تنباکو آن را گرم کرده و از دو بخش اصلی هولدر و شارژر تشکیل شده است.

آیا ایکاس بی‌خطر است؟

هیچ نوع محصول دخانی بی‌خطر نیست و ایکاس هم از این قاعده مستثنا نمی‌باشد، اما ضرر و زیان آن نسبت به سیگار بسیار کمتر است.

آیا می‌توان از سیگار ایکاس برای ترک سیگار سنتی استفاده کرد؟

بله، بسیاری از افرادی که به دنبال راهی برای کاهش مضرات سیگار هستند، با جایگزین کردن ایکاس می‌توانند گامی درست بردارند.

Heets چیست؟

هیتس یک سیگار مخصوص برای استفاده در ایکاس است که در طعم‌های مختلف می‌باشد.

بهترین قیمت سیگار ایکاس IQOS چگونه است؟

قیمت ایکاس با توجه به مدل و مراکز عرضه و فروش مشخص می‌گردد. برای دریافت بهترین قیمت باید با مراکز معتبر مانند روکوویپ در ارتباط باشید.

آیا می‌توان از سیگار معمولی در ایکاس استفاده کرد؟

خیر، استفاده از سیگار معمولی در ایکاس امکان‌پذیر نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

1 نظر در “سیگار ایکاس چیست؟ | مزایای استفاده از سیگار ایکاس

  1. پژمان گفت:

    من سه سال ایکاس کشیدم متاسفانه زخم معده و مری و مشکلات گوارشی وحشتناک تر از سیگار که خوشبختانه نیکواین رو برای همیشه کنار گذاشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *